Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » W tzw. „ŁRL” startował projekt „Praca za jedzenie”

W tzw. „ŁRL” startował projekt „Praca za jedzenie”

Źródło - ukr.segodnya.ua„Burmistrz” Brianki (obw. ługański) Mykoła Morgunow wprowadził system opłaty pracy poprzez wydawanie racji żywnościowych.  Ługański portal Луганск.інфо poinformował, że: „Nowe władze zapomnieli o tych, kto może trzymać w rękach nie tylko karabin ale także siekierę i łopatę. Dzisiaj, kiedy mamy ŁRL, ta warstwa ludności utraciła możliwość zarabiania na chleb”.

Nasza gospodarka niestety nie pracuje. Zamknięte są kopalnie „Flagman”, „Wergelewska” oraz „Łomowatska” inne przedsiębiorstwa. Przez to pojawili się ludzie, którzy mogą zarobić, ale nie wiedzą jak – powiedział „burmistrz”.

Jedzenie, które jakoby nadchodzi z Federacji Rosyjskiej ma być rozkolportowane za pośrednictwem Centrów Socjalnych (infrastruktura socjalna nie zmieniła się po okupacji).

Ukraińskie media już alarmowały, że terroryści nie mogą organizować dla mieszkańców „ŁRL” nawet dostaw chleba, nie mówiąc już o pieniądzach i jak w czasie II wojny światowej wprowadzili system kartek.

Słowo Polskie, 31.03.15 r.