Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Tywrowie odbył się kolejny festiwal „Tchnienie Życia”

W Tywrowie odbył się kolejny festiwal „Tchnienie Życia”

Źródło - CREDOW dniach od 22 do 27 lipca 2014 roku w Tywrowie na Winniczyźnie odbył się VI festiwal Tchnienie Życia, w którym wzięło udział ponad 130 młodych katolików z całej Ukrainy i zza granicy. Tegoroczny temat festiwalu to: „Kochaj i rób, co chcesz”. Organizatorzy festiwalu – ojcowie oblaci.

Pierwszy festiwal Tchnienie Życia został zorganizowany z inicjatywy młodzieży na kształt podobnego festiwalu w Polsce. W tym roku do Tywrowa z tego kraju przyjechało sześciu wolontariuszy.
Polowy kościół, miasteczko namiotowe, scena, boisko – wszystko to znalazło się dookoła zniszczonego do połowy dawnego kościoła Michała Archanioła, który obecnie jest odbudowywany, po tym, jak sowieckie władze przekształciły go w zakład produkcyjny.

Młodzież mieszkała pod namiotami, a więc była podatna na kaprysy pogody. W pierwszym dniu, zarówno jak i w nocy, uczestnikom, towarzyszył deszcz, lecz żaden z nich nie uciekł do domu. W części wyremontowanych pomieszczeń kościoła ojcowie oblaci stworzyli warunki, aby młodzież mogła wyschnąć i ogrzać się.

W ciągu wielu lat bez zmian pozostaje również program festiwalu i harmonogram. Zmienia się tylko temat. Codziennie, jak i zawsze, młodzi ludzie uczestniczyli we Mszy Św., całodobowej Adoracji, słuchali konferencji i świadectw różnych ludzi, dzielili się w grupach i brali udział w warsztatach. Każdy dzień przynosił coś nowego – koncert, „wesoły wieczór”, piątkowa Droga Krzyżowa.

Ponadto regulamin festiwalu zabrania palenia i używania alkoholu. Pilnuje tego służba porządkowa. Oprócz tego uczestnicy mają codzienne dyżury – sprzątają teren i toalety.

W czasie festiwalu Tchnienie Życia, a właściwie 26 lipca, odbyły się również uroczystości odpustowe, które zaszczycił swoją obecnością biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Radosław Zmitrowicz.

Na podstawie informacji CREDO, opracowanie Irena Rudnicka

 

 

Zdjęcia z imprezy

{morfeo 621}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code