Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Tatrach zostaną wyremontowane popularne szlaki turystyczne

W Tatrach zostaną wyremontowane popularne szlaki turystyczne

Od 21 października zamknięty jest szlak turystyczny w Tatrach od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Dolinę Roztoki. Powodem utrudnień jest jego remont.

Nadal także zamknięty jest szlak dnem Doliny Strążyskiej z uwagi na budowę przyłączy sanitarnych i technicznych do schroniska na Polanie Strążyskiej. Z powodu obrywu skalnego nadal nie można wędrować szlakiem turystycznym między Świnicą a Zawratem.

Utrudnienia związane z remontami szlaków turyści napotkają również na odcinkach: szlak czerwony Kasprowy Wierch – Przełęcz Liliowe; szlak zielony Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch; szlak żółty z Polany Olczyskiej na Nosalową Przełęcz; niebieski z Kuźnic na Skupniów Upłaz; schody do Kaplicy na Wiktorówkach oraz okolice punktu wejściowego do Doliny Małej Łąki.

W najbliższym czasie rozpocznie się remont szlaku na odcinku Gęsia Szyja – Polana Waksmundzka, gdzie szlak będzie okresowo zamykany – informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Walentyna Jusupowa za: Polskie Radio, 22 października 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code