Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Tarnopolu polska i ukraińska młodzież wzięła udział w marszu „Dzieci świata przeciwko wojnie”

W Tarnopolu polska i ukraińska młodzież wzięła udział w marszu „Dzieci świata przeciwko wojnie”

Źródło: UnianMłodzież szkolna z województwa lubuskiego, Zielonej Góry oraz Tarnopola uczestniczyła w imprezach, poświęconych Dniu Dziecka w Tarnopolu.

Świętowanie z udziałem młodych Polaków i ich ukraińskich rówieśników rozpoczęło się z tanecznej akcji Flash Mob na Placu Teatralnym, po czym w asyście orkiestry dętej dzieci przeszły od pomnika Niepodległości do deptaka przy jeziorze tarnopolskim.

Następnie polską delegację młodzieżową zaprosili na spotkanie przewodniczący Tarnopolskiej Administracji Obwodowej Stepan Barna oraz Rady Obwodowej Wiktor Owczaruk, na którym kierownictwo władz obwodu wręczyło Polakom upominki.

– Polska oraz Ukraina mają wspólną historię. Wasza wizyta do Zbaraskiego zamku na pewno pozostawi w pamięci barwne i pozytywne wspomnienia, możliwie wspomnicie o trylogii „Ogniem i mieczem”, jedna z części której jest ściśle związana z historią tej fortecy. Jestem pewien, że będziecie chcieli wrócić tu znów i znów – zaznaczył podczas spotkania Barna.

Słowo Polskie, 04.06.16 r.