Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W stolicy Podola rozpoczęły się coroczne szkolenia dla nauczycieli-polonistów

W stolicy Podola rozpoczęły się coroczne szkolenia dla nauczycieli-polonistów

Rekordowa ilość nauczycieli języka polskiego z całego obwodu winnickiego zgromadziło się 25 sierpnia w Winnickiej Akademii Kształcenia Ustawniczego w celu wzięcia udziału w kolejnych szkoleniach organizowanych przy wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja” oraz polskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zajęcia prowadzą prof. Beata Obsulewicz-Niewińska i M. Małyska, którzy na co dzień pracują na polskich uczelniach i innych placówkach edukacyjnych. Pomagają im miejscowi specjaliści-filolodzy – Maria Kozyrska i Ludmiła Kowalenko.

Pogłębieniu wiedzy w zakresie nauczania języka polskiego w ramach szkoleń pt. „Świadomość językowa i kulturowa w praktyce nauczania poza Polską” w Winnicy poświęcone zostaną dwa dni – 25 i 26 sierpnia, które na Ukrainie są dniami wolnymi od pracy, w związku z obchodami Dnia Niepodległości.

Program warsztatów jest niezwykle bogaty i przewiduje ponad 17 godzin ćwiczeń, lekcji, poznawania metod aktywizujących w nauczaniu języka polskiego, twórczych notowań i, co najważniejsze, dużo zajęć praktycznych.
Tegoroczne warsztaty dla nauczycieli-polonistów w Winnicy organizowane są przez Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia”, Fundacja „Wolność i Demokracja” przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej RP. Patronat medialny zapewnia „Słowo Polskie”.

Uroczystość rozpoczęcia warsztatów zaszczyciła swoją obecnością konsul KG RP w Winnicy Urszula Filipkowska.

Słowo Polskie, 26.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code