Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Stalowej Woli odbył się pogrzeb o. Józefa Lendziona OFM Cap, wieloletniego winnickiego duszpasterza

W Stalowej Woli odbył się pogrzeb o. Józefa Lendziona OFM Cap, wieloletniego winnickiego duszpasterza

W czwartek 8 stycznia w kościele parafialnym pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli odbyła się Msza święta za śp. o. Józefa Lendziona OFMCap, który zmarł 2 stycznia po latach walki z nieuleczalną chorobą o godz. 18.45, w trakcie modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia odmawianej przez braci kapucynów w Kielcach, po przyjęciu rozgrzeszenia.

Toruński kapucyn był dobrze znany nie tylko w Polsce, lecz także w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie on spędził cztery lata na misjach, a także w Winnicy na Podolu. W parafii Matki Boskiej Anielskiej o. Józef przeżył najbardziej owocne lata swego życia – opiekował się chorymi i osobami, uzależnionymi od alkoholu a także odprawiał Msze święte i spowiadał wiernych. Brat Józef był duszpasterzem dla wspólnot neokatechumenalnych miasta.

Pochowano ciało zmarłego w grobowcu kapucynów na cmentarzu rozwadowskim. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył ordynariusz diecezji sandomierskiej, J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. W pogrzebie wzięli udział liczni bracia kapucyni z Polski i Ukrainy wraz z prowincjałem Krakowskiej Prowincji Kapucynów – o. Tomaszem Żakiem i kustoszem Kustodii Ukrainy i Rosji – o. Grzegorzem Romanowiczem, kapłani diecezjalni, rodzina zmarłego i liczni wierni. Homilię pogrzebową wygłosił o. Jerzy Pająk OFMCap.

W pogrzebie o. Józefa Lendziona uczestniczyła 20-osobowa grupa członków wspólnot neokatechumenalnych z Winnicy.

Słowo Polskie, zdjęcia – http://www.stalowawola.kapucyni.pl

 

Zdjęcie o. Józefa, pochodzące z września 2014 roku

 

{morfeo 728}