Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W sierpniowym „Słowie Polskim” więcej historii oraz kultury

W sierpniowym „Słowie Polskim” więcej historii oraz kultury

Na początku września kolejny numer miesięcznika „Słowo Polskie” dotarł do swoich czytelników.

W gazecie znalazły się m.in. artykuły o zbliżającej się rekonsekracji kaplicy Rodziny Sobańskich w Czeczelniku (obw. winnicki), licznych projektach wsparcia inicjatyw polskiej mniejszości na Ukrainie, międzynarodowym Plenerze Ikonopisania na Wołyniu, pozyskiwaniu wiedzy przez podolskich urzędników na warsztatach w Polsce oraz liczne relacje z wycieczek młodzieży polskiego pochodzenia do Ojczyzny przodków.

W roku 2018, jak i siedem poprzednich lat z rzędu na Ukrainie trwała akcja „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Na stronach 5 i 10 dowiemy się o wysiłku polskich i lokalnych wolontariuszach, walczących z krzakami i drzewami w miejscu starych polskich nekropolii. Młodzież z Dolnego Śląska pracowała w br m.in. w Chmielniku, Krasnem, Sławucie, Kołomyi.

Na stronie 11 znalazł się ciekawy tekst o ekspansji polskiego importu na rynek bułgarski. Soki „Hortex”, polskie pomidory i jabłka oraz słodycze znalazły swoją niszę na rynku tego kraju i już nie dziwią rzesze Polaków, przybywających tu na wypoczynek.

O największym zagonie kawaleryjskim w Korosteniu, w którym Polacy brawurowo zwyciężyli z przeważającymi liczebnie oddziałami bolszewików, przeczytamy na stronie 7. O zainteresowaniu polskiego biznesu współpracą z podolskimi partnerami dowiemy się na stronie 6.

Zapraszamy do czytania miesięcznika „Słowo Polskie” w wersji papierowej oraz PDF.

Redakcja, 03.09.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code