Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Równem pokazano wystawę „Matki: mężne czy szalone?”

W Równem pokazano wystawę „Matki: mężne czy szalone?”

Marta Dzbeńska-Karpińska jest autorką książki o tytule „Matki: mężne czy szalone?”, w której znalazły się opowieści o kobietach, które znalazły siłę do walki o własne dziecko i nadzieję.

Książce towarzyszy wystawa fotograficzna pod tym samym tytułem, którą obejrzały już tysiące ludzi w Polsce i za granicą. 8 kwietnia roku tę wystawę zaprezentowano na Rówieńskim Narodowym Uniwersytecie Gospodarki Wodnej i Wykorzystania Zasobów Naturalnych.

Wystawa mieści zdjęcia kobiet, które zdecydowały się urodzić dziecko lub kilkoro dzieci w sytuacji poważnego zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Podejmowały jednak dramatyczne decyzje, czasem dlatego, że bardzo chciały być matkami, czasem – pragnąc za wszelką cenę obronić poczęte w nich istnienie.

Marta Dzbeńska-Karpińska dotarła do nich, sfotografowała i opisała ich doświadczenia. Tak powstały książka i wystawa o odwadze, miłości, nadziei i zwycięstwie życia. O bohaterskich wyborach zwykłych ludzi. O męstwie, które pozwala przezwyciężyć lęk, i szaleństwie miłości, z której rodzi się życie.

W przygotowaniu wystawy wzięli udział działacze ruchu „Za życie!” z Rzeszowa, Lwowa i Równego przy wsparciu Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu, misji charytatywnej „Prawosławna sprawa” z Równego, parafianie z rówieńskiej parafii Piotra i Pawła i in.

Sergij Porowczuk, 12.04.17 r.