Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Równem odbyło się spotkanie poświęcone pamięci gen. Marka Bezruczki

W Równem odbyło się spotkanie poświęcone pamięci gen. Marka Bezruczki

W  domu parafialnym kościoła Św. Piotra i Pawła w  sali kominkowej upamiętnili pamięć generała Ukraińskiej Republiki Ludowej Marka Bezruczki w 75. rocznicę jego śmierci.

10 lutego  2019 w Równem młodzież z harcerskiego hufca „Wołyń” oraz płastuńskiego ośrodka Nr 33 im. Samczuka z Równego  wspólnie  upamiętniła pamięć generała Ukraińskiej Republiki Ludowej Marka Bezruczki w 75 rocznicę jego śmierci. Spotkanie odbyło się w domu parafialnym kościoła Św. Piotra i Pawla w Równem sali kominkowej.

Podczas spotkania jego uczestnicy modlili się, śpiewali, grali gry historyczne, odtwarzali wydarzenia z walk o wolność przeciwko bolszewizmowi w przeszłości i obecną walkę z agresorem na wschodzie.
Duchowy opiekun płastunów, ojciec Witalij Porowczuk poprowadził modlitwę w intencji poległych polskich i ukraińskich żołnierzy, którzy wspólnie bronili swoich krajów przed bolszewikami.

Nie zabrakło herbaty i słodkiego poczęstunku, słodyczy oraz planowania wspólnych letnich promocji, także wspólne zdjęcie dla pamięci.

Pod koniec spotkania młodzież z harcerskiego hufca „Wołyń” oraz płastuńskiego ośrodka Nr 33 im. Samczuka z Równego zapaliła świece i złożyła kwiaty pod pomnikiem Symona Petlury i tablicą Generała Bezruczki.

W imieniu Centrum Kulturalno-Oświatowego im. Marka Bezruczki składam szczere podziękowania  szefowi  harcerstwa na Wołyniu Aleksandrowi Radicy za wspaniałe spotkanie.

Na koniec spotkania wszyscy wykonali wspólne zdjęcie. Podobne akcje odbywają się w Równem każdego roku.

Prezes Kulturalno-Oświatowego Centrum im gen. Marka Bezruczki w Równem, Sergij Porowczuk, fot. H.H. „Wołyń”, 15 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code