Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W ringu i na macie też jest miejsce na przyjaźń

W ringu i na macie też jest miejsce na przyjaźń

W dawnym Płoskirowie odbył się Ogólnoukraiński Turniej Zapaśniczy, w którym starło się 200 młodych chłopców oraz dziewczyn. Rangę międzynarodowego zapewnił mu udział dwóch drużyn z Polski. Zawody odbywały się w dziesięciu kategoriach wagowych dla chłopców i pięciu – dla dziewczyn, Ukrainę przedstawiali uczestnicy z 20 różnych obwodów, w tym pięćdziesięciu Podolaków. Polacy przyjechali z Koszalina i Kołobrzegu.

Przed turniejem, który odbył się w Obwodowym Centrum Wychowania Fizycznego (OCWF), jego uczestnicy przeszli defiladą po sali tego ośrodka sportowego. Młodych sportowców z obydwu krajów powitali Iryna Merleni, mistrzyni olimpijska, weteran sportu i kawaler orderu Drużby Narodów Wiktor Barbaluk oraz goście z Polski – trenerzy drużyny koszalińskiej i kołobrzeskiej oraz dyrektor Klubu Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej Kazimierz Polec.

Pięknym akcentem części oficjalnej Turnieju stało się podpisanie umowy o dalszej i trwałej współpracy pomiędzy dyrekcją OCWF oraz polskimi partnerami. Kazimierz Polec został uhonorowany Dyplomem Uznania za wieloletnią pracę na rzecz wsparcia dla krzewienia polskości na Podolu, kultywowanie i odrodzenie polskich tradycji sportowych oraz z okazji 25-lecia Związku Polaków Ukrainy.

Polacy potwierdzili wysoki poziom przygotowania ukraińskiej młodzieży w dziedzinie sportu, szczególnie placówki OCWF, której dyrektorem jest Anatol Fedosiejew. Warto także wspomnieć o Katarzynie Urodzie, Polce z Podola, posiadającej Kartę Polaka, która już niejednokrotnie uczestniczyła w podobnych zawodach w Polsce.

Bardzo dobre wyniki zaprezentowali gospodarze spotkania. Podolacy zdobyli jeden złoty, sześć srebrnych oraz dwa brązowe medale. Polacy również wracali do domu zadowoleni i z wielkimi planami na przyszłość odnośnie współpracy i przyszłych zawodów z udziałem sportowców z Podola. – Absolutnie nie żałujemy przyjazdu – podsumowali swój pobyt na Ukrainie polscy trenerzy – To było bardzo dobre szkolenie, zarówno dla nas, tak i dla naszych wychowanków.

Do następnego spotkania na macie…

Franciszek Miciński, 04.12.14 r.

GK


{morfeo 701}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code