Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W ramach ZP NATO zaprezentowano raport o rosyjskich jednostkach na Donbasie

W ramach ZP NATO zaprezentowano raport o rosyjskich jednostkach na Donbasie

Źródło: UnianPodczas Zgromadzenia Generalnego NATO ukraińska delegacja zaprezentowała raport InformNapalmu o udziale regularnych jednostek RF w działaniach zbrojnych na Donbasie. W bazie danych, przygotowanych przez ukraińskich wolontariuszy, zgromadzono dane o 160 oddziałach z 75 rosyjskich jednostek, skierowanych na Ukrainę.

Informację tą przygotowywano przez dwa lata. Analityczna grupa zidentyfikowała pododdziały Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej, w składzie których wojują żołnierze ze znacznym doświadczeniem bojowym, zdobytym na Północnym Kaukazie.

W strefie działań bojowych eksperci znaleźli także żołnierzy 4 morskich jednostek, 5 oddziałów rosyjskiej gwardii narodowej oraz najbardziej nowoczesny rosyjski kompleks rakietowy Pancyr – S1.

Ciekawostką jest fakt, że Ukraińcy wyznaczyli, że 13 rosyjskich formacji zbrojnych, które walczyły na Ukrainie, teraz biorą udział w walkach w Syrii.

Autorzy raportu wywnioskowali, iż inicjowanie przez Rosję konfliktów międzynarodowych oraz tworzenie ośrodków destabilizacji świadczy o celowym „sterowanym chaosie”, jako elemencie polityki zewnętrznej RF.

Słowo Polskie, unian, 20.11.16 r.