Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W ramach IV edycji akcji „Polak z Sercem” pomoc charytatywna trafiła do kilkuset potrzebujących

W ramach IV edycji akcji „Polak z Sercem” pomoc charytatywna trafiła do kilkuset potrzebujących

W ramach IV edycji akcji „Polak z Sercem”, organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, udało się zebrać ponad 102 tys. zł, które pozwoliły pomóc 536 potrzebującym Polakom na Białorusi i Ukrainie.

W kraju nad Dnieprem pomoc trafiła do miejscowości Dobromil, Brzuchowice w obwodzie lwowskim, Gródek, Mościska, Czerwonograd i Rawa Ruska.
Łącznie udało się zebrać ponad 102 tys. zł. Inicjatywę można było wesprzeć, wysyłając charytatywny SMS, udostępniony przez Caritas Polska, wybierając produkty w e-daromacie (www.polakzsercem.pl), podczas zbiórki publicznej trwającej od 11 do 21 listopada 2021 r. i przekazując darowiznę na Fundację dla Młodzieży.

W ramach akcji odbyły się również dwa wyjazdy edukacyjne na Litwę i Ukrainę. Zorganizowano warsztaty z zakresu mediów, wolontariatu i fudraisingu oraz zajęcia językowo-doradcze, by młodzi z ojczyzny mogli poznać się z młodymi Polakami mieszkającymi na Białorusi, Litwie i Ukrainie.

– Niewiele osób w kraju mówi o Polsce z taką miłością i ciepłem w głosie, jak właśnie Polacy zza wschodniej granicy. Ich wdzięczność za okazaną pomoc jest ogromna. Wielu naszych rodaków żyje bardzo biednie. Niesienie im pomocy to po prostu potrzeba serca – powiedział główny koordynator akcji Patryk Czech.

Akcja „Polak z sercem” została dofinansowana ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Patronat honorowy nad akcją objęli pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak, senator RP Maria Koc i metropolita lwowski Kościoła Rzymskokatolickiego abp Mieczysław Mokrzycki.

Sergij Porowczuk, mw, za: polskie media, 17 stycznia 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code