Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W polskiej szkole Gródka Podolskiego rozpoczęła się czterodniowa olimpiada

W polskiej szkole Gródka Podolskiego rozpoczęła się czterodniowa olimpiada

Przeważająca część ukraińskich obwodów skierowała do jedynej na Podolu szkoły języka polskiego zwycięzców lokalnych eliminacji w olimpiadach z języka polskiego.

W Gródku Podolskim przez cztery dni młodzi znawcy polszczyzny będą walczyli o wspaniałe nagrody i zwiedzą okoliczne zabytki, związane z historią Polski, m.in. Satanów oraz Kamieniec Podolski.
Zebranych na uroczystości powitalnej gości przywitali dyrektor wydziału oświaty obwodu chmielnickiego Oleg Fasola, konsul KG RP w Winnicy Przemysław Szymański, przedstawiciele gródeckiej rady rejonowej oraz miejskiej administracji, rektor Instytutu Podyplomowej Oświaty Eugenij Bereka.

Mini-koncert zaprezentowały miejscowe polski i ukraiński zespoły artystyczne Gródka Podolskiego.

W komisji egzaminacyjnej zasiedli profesorowie i nauczyciele z Drohobycza na czele z Adamem Chłopkiem, poloniści, filolodzy ze Lwowa, Kijowa i innych miast Ukrainy.

Tradycyjne „Połamania pióra” życzyli wszystkim, kto przystąpił do ciekawego i ważnego testu na znajomość języka polskiego.

Franciszek Miciński, 27.03.17 r.