Jesteś tutaj: Home » Inne » W Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie kobiet – przewodniczących parlamentów UE ws. sytuacji humanitarnej i pomocy dla Ukrainy

W Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie kobiet – przewodniczących parlamentów UE ws. sytuacji humanitarnej i pomocy dla Ukrainy

Fot. Sejm RP

W ramach rozpoczętej w kwietniu w Polsce współpracy kobiet – przewodniczących parlamentów państw Unii Europejskiej, w Brukseli odbyło się spotkanie w tym formacie.

Uczestnicząca w tym wydarzeniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wcześniej otworzyła wystawę pt. „Ukrainka”, przedstawiającą los ukraińskich kobiet w czasie wojny.

Odbyła też rozmowy bilateralne z szefową Izby Poselskiej Czech Markétą Pekarovą Adamovą i wiceprzewodniczącą Rady Najwyższej Ukrainy Ołeną Kondratiuk.

Otwarta z inicjatywy Marszałek Sejmu w Ukrainian Civil Society Hub w Parlamencie Europejskim ekspozycja prezentuje zdjęcia Ukrainek w różnych rolach społecznych – matek, babć, uchodźczyń, wolontariuszek, artystek, korespondentek, żołnierek.

Podczas wydarzenia inaugurującego wystawę w Parlamencie Europejskim głos zabrała również wiceprzewodnicząca parlamentu Ukrainy Ołena Kondratiuk. W jej ocenie ekspozycja prezentowana w Brukseli pozwala „spojrzeć w oczy prawdzie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała też o przyjęciu na spotkaniu wspólnego oświadczenia potępiającego ostatnie barbarzyńskie ataki na Ukrainie, które były skierowane w najsłabszych, czyli ludność cywilną – kobiety, dzieci i osoby starsze. Marszałek Sejmu przytoczyła zatrważające statystyki – od początku wojny 4 tys. pocisków rakietowych uderzyło w ukraińskie domy, szpitale, żłobki i przedszkola.

Słowo Polskie za: Sejm RP, 20 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code