Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W obwodzie lwowskim powstanie film dokumentalny o Ukraińcach w Wojsku Polskim

W obwodzie lwowskim powstanie film dokumentalny o Ukraińcach w Wojsku Polskim

We Lwowie odbył się drugi finałowy etap selekcji projektów kina regionalnego, które będą dofinansowane z budżetu władz obwodowych. Realizacja projektów odbywa się w ramach Regionalnego Programu Wsparcia Przestrzeni Informacyjnej i Społeczeństwa Obywatelskiego w Obwodzie Lwowskim w 2016 r.

Wsparcie finansowe z regionalnego budżetu otrzyma 5 projektów, w tym inicjatywa organizacji „Stowarzyszenia poszukiwania ofiar wojny „Pamięć” – film dokumentalny „Ukraińcy w Wojsku Polskim. Od Sądowej Wiszni do Lwowa”. Główne kryteria przyznawania dotacji – aktualność dla dzisiejszych tendencji rozwoju kina historyczno-patriotycznego, innowacyjność, wysoki poziom artystyczny oraz zakończenie realizacji projektu przed końcem bieżącego roku.

Konkurs ma na celu umożliwienie młodym i utalentowanym reżyserom realizować ważne projekty społeczne oraz gwarantować maksymalną przeźroczystość i publiczny wymiar przyznawania dotacji.

Igor Gałuszczak, Lwów, 06.05.16 r.