Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » 20 marca odbyła się premiera pierwszego odcinka z nowego cyklu programów „Słowo Polskie” w telewizji winnickiej i chmielnickiej

20 marca odbyła się premiera pierwszego odcinka z nowego cyklu programów „Słowo Polskie” w telewizji winnickiej i chmielnickiej

W marcowej edycji telewizyjnego „Słowa Polskiego” ekipa dziennikarska zabrała widza w podróż od Baru do Sławuty.

W sześciu reportażach przedstawiono sytuację z Domem Polskim w Barze, pomnika księciu Romanowi Sanguszce w Sławucie na Wołyniu, wszyscy mogli zobaczyć, jak Polacy w Winnicy świętują Dzień Języka Ojczystego i organizują imprezę poświęconą analogii pomiędzy ukraińskimi i polskimi Termopilami – bitwie pod Zadwórzem i Krutami.

Ciekawostką jest zainicjowanie w ramach programu „Słowo Polskie” rubryki „Tradycyjne dania kuchni polskiej”, którą od marca poprowadzi Aleksander Jakowenczuk, kucharz z Peczary na Podolu, który obecnie pracuje w Krakowie. Jego pierwsza propozycja dla naszych widzów to – żurek.

W roli prowadzącej programu wystąpiła Inna Sandiuk. Produkcja telewizyjnego „Słowa Polskiego” jest objęta patronatem Fundacji „Wolność i Demokracja”.

Premiera nowego odcinka odbędzie się w Winnickiej Telewizji Obwodowej w niedzielę o godzinie 19.30. Powtórki w następne poniedziałek i środę o godzinie 12.00.

W obwodzie chmielnickim program „Słowo Polskie” można oglądać na kanale telewizyjnym „33 kanał” w każdą trzecią niedzielę miesiąca o 19.30. Powtórka w następną środę o 11.45.

Słowo Polskie, 18.03.16 r.

{youtube}CoiaUz1PRgI{/youtube}