Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W następnym roku przypada 10. rocznica podpisania umowy o współpracy między obwodem winnickim a województwem łódzkim

W następnym roku przypada 10. rocznica podpisania umowy o współpracy między obwodem winnickim a województwem łódzkim

Z okazji obchodów 26. rocznicy Ukrainy 22 sierpnia Winnicę odwiedziła delegacja z Łodzi. Podczas oficjalnego spotkania z władzami obwodu winnickiego Polacy omówili szczegóły świętowania 10-lecia współpracy województwa łódzkiego z zaprzyjaźnionym obwodem na Podolu.

– W ramach obchodów tej rocznicy w Polsce odbędzie się koncert waszej filharmonii. My chcemy także, by jeden z naszych koncertów, organizowanych w ramach festiwalu „Kolory Polski” w łódzkim, odbył się u was – powiedziała członek zarządu   województwa łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik.

Przewodniczący Winnickiej Administracji Obwodowej Walerij Korowij zaprosił Polaków na tulczyński „OPERAFEST”.  – Wyobraźcie sobie, że na tle pałacu Potockich brzmi opera „Taniec wampirów” i tysiąc ludzi  w środku nocy bierze udział w tym widowisku – zaznaczył.

Szef winnickich władz obwodowych podkreślił, że w związku z tym, że w następnym roku festiwal „OPERAFEST TULCZYN” odbędzie się w czerwcu, to bardzo harmonijnie wpisze się w obchody 10-lecia współpracy z łodzianami.

Po oficjalnym spotkaniu w budynku Administracji Obwodowej goście z Polski odwiedzili nowoczesne Centrum Obsługi mieszkańców a także Winnicką Filharmonię Obwodową, gdzie omówili szczegóły wspólnego polsko-ukraińskiego koncertu.

Słowo Polskie, 24.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code