Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W najbliższym czasie LITPOLUKRBROG może wziąć udział w misjach pokojowych ONZ

W najbliższym czasie LITPOLUKRBROG może wziąć udział w misjach pokojowych ONZ

Przedstawiciele dowództwa Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady na czele z zastępcą szefa brygady po stronie ukraińskiej płk. Wołodymyrem Judanowem wzięli udział w ceremonii obchodów Międzynarodowego Dnia Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ, która odbyła się na terenie batalionu wielonarodowej brygady w Lublinie w Polsce.

Dowództwo brygady wyróżniło tych wojskowych i pracowników cywilnych międzynarodowej jednostki wojskowej, którzy swego czasu w składzie oddziałów narodowych uczestniczyli w misjach pokojowych w różnych zakątkach świata w czasie prowadzenia misji pod auspicjami ONZ.

Ważne, że po uzyskaniu pełnej zdolności operacyjnej Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada lub jej osobne elementy mogą być zaangażowane w operacje międzynarodowe w zakresie utrzymania pokoju i bezpieczeństwa na podstawie mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jednak decyzja o dołączenie wielonarodowościowej brygady do misji pokojowych musi być zatwierdzona przez upoważnione instytucje trzech państw członkowskich.

Igor Gałuszczak, opracowanie tekstu Irena Rudnicka, 01.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code