Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W lwowskim Centrum Młodzieży odbyło się Forum Rodzin

W lwowskim Centrum Młodzieży odbyło się Forum Rodzin

„Gdzie króluje miłość, tam króluje szczęście. Bóg stworzył nas dla innych” (o. Jan Bosko)

8 lipca 2018 r., w Dniu Rodziny, obchodzonym na Ukrainie w tym dniu, w Centrum Młodzieży św. Jana Bosko we Lwowie odbyło się Forum Rodzin p.t. „Rodzina jedyna”.

Rodzice razem z dziećmi wzięli udział we Mszy Świętej, podczas której mieli okazję pomodlić się we wspólnym gronie rodzinnym. Ponadto na uczestników imprezy czekał ciekawy program: zgłębienie tematu forum oraz dyskusja. Odbyły się także warsztaty kulinarne, które stały się dowodem tego, że w rodzinie jest ważna współpraca również w kuchni w czasie przyrządzenia czegoś smacznego. Przedsięwzięcie to było otwarte nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci: póki rodzice brali udział w konferencji, dzieci w tym czasie bawili salezjańscy animatorzy.

W przeciągu całego bogatego w wydarzenia dnia wszyscy obecni rozmyślali nad tym, jak w aktualnej sytuacji w kraju sprzyjać jedności rodziny: wyzwania i możliwości, które rodzina może znaleźć w społeczeństwie i wspólnocie chrześcijańskiej.

Forum rodzinne rozpoczęło się od Mszy Świętej w kaplicy Centrum Młodzieży św. Jana Bosko. Następnie temat pod względem teologicznym i duszpasterskim wyjaśniał o. Iwan Mazurkiewicz. Dzieci z animatorami w tym czasie brały udział w twórczych i sportowych zajęciach rekreacyjnych.

Wydarzenie to połączyło różne rodziny, które dzieliły się doświadczeniem zbudowania mocnej rodziny chrześcijańskiej, codziennej pracy w wychowaniu dzieci i pokonania dynamicznych wyzwań codzienności, w szczególności duchownych i materialnych.

Owocne okazały się również warsztaty kulinarne w zakresie przyrządzenia pierogów i słodkości pod kierunkiem Oresty Zdeb, wykładowczyni Kulinarnej Szkoły „Bosko” i cukiernika. Na samym początku w tym maratonie kulinarnym najbardziej sprytni okazali się mężczyźni, dalej już pomagały żony. A zatem i tłum wesołych dzieci od czasu do czasu pojawiał się w kulinarnej szkole. Wszyscy ubrali fartuchy i wzięli się do wyrabiania ciastek! Po krótkim czasie uczestnicy forum wspólną modlitwą zaprosili wszystkich na obiad.

Następnie wrócili do zgłębienia tematu „Rodzina jedyna”. Dyskusyjne omówienie wyprowadziło na drogę głównych powodów, sprzyjających jedności rodziny. Przede wszystkim jest to miłość, obcowanie, porozumienie, szacunek, ciągłe doskonalenie się, umiejętność słuchania i bycia wysłuchanym.

Irena Rudnicka na podstawie tekstu Iwanny Łytwynec, 18.07.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code