Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Londynie polski wiceminister mówił o wspieraniu procesu reform na Ukrainie

W Londynie polski wiceminister mówił o wspieraniu procesu reform na Ukrainie

Fot. msz.gov.pl

Podsekretarz stanu w MSZ Bartosz Cichocki wziął udział w konferencji „Opportunity Ukraine” w Londynie, poświęconej reformom na Ukrainie. Spotkanie współorganizowane było przez rządy Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

– Polska aktywnie wspiera europejski wybór i europejskie aspiracje Ukrainy i jest adwokatem interesów tego kraju na forum Unii Europejskiej – podkreślił w swoim wystąpieniu wiceminister Cichocki – Ukraina jest priorytetem polskiej pomocy rozwojowej. Wspólnie z rządem Wołodymyra Hrojsmana pracujemy nad kluczowymi aspektami reform: samorządowej i edukacyjnej – dodał.

Wiceszef polskiego MSZ spotkał się z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem i szefami MSZ Ukrainy Pawło Klimkinem, Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, Kanady Chrystią Freeland, a także przedstawicielami rządów państw członkowskich UE, NATO i G7. Podczas spotkania omówiono sytuację we wschodniej Ukrainie oraz perspektywy reintegracji Donbasu.

W komunikacie końcowym konferencji odnotowano postęp w realizacji ambitnego projektu reform oraz podkreślono pełne poparcie zebranych państw dla ich kontynuacji.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 08.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code