Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Krzywym Rogu 27 osób pisało ogólnoukraińskie dyktando z Języka Polskiego

W Krzywym Rogu 27 osób pisało ogólnoukraińskie dyktando z Języka Polskiego

W listopadzie Związek Polaków Ojczyzma działający w Krzywym Rofgu na Wschodzie Ukrainy zorganizował lokalną edycję Ogólnoukraińskiego Dyktanda z Języka Polskiego „Ja piszę, Ty piszesz, My piszemy… po polsku”.

„Do napisania dyktanda przygotowujemy się przez cały rok – przecież to ważne wydarzenie na Ukrainie i chcemy pochwalić się dobrymi wynikami” – powiedziała nauczycielka języka polskiego p. Ludmila Matrosova.

W roku 2020, w związku z sytuacją epidemiologiczną, liczba uczestników była ograniczona. W zmaganiach z polską ortografią i interpunkcją uczestniczyło 27 osób.

Mistrzem Polskiej Ortografii został Nikita Fortuna, I Wicemistrzem została Janina Hordienko. Wyróżnieni w przyszłości planują wyjechać na studia do Polski.

Projekt „Biało-czerwone ABC. Wspieranie rozwoju edukacji polskojęzycznej na Ukrainie” realizowany jest przez Fundację Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Słowo Polskie za: WiD, 9 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code