Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Krakowie pożegnano śp. Jana Glinczewskiego

W Krakowie pożegnano śp. Jana Glinczewskiego

Pogrzeb śp. dyr. Jana Glinczewskiego, z udziałem najbliższej rodziny zmarłego: żony Zofii, córki Katarzyny, wnuka Piotra oraz przyjaciół z Polski i Ukrainy, odbył się w poniedziałek 19 września br. na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.

Mszę świętą w miejscowej kaplicy cmentarnej odprawił i homilię wygłosił ks. prałat dr Andrzej Kaszycki, były kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach, a obecnie proboszcz parafii św. Jadwigi w Kielcach i kapelan Konfederacji Polaków Podola w Winnicy. Mowę pożegnalną wygłosił radny Rady Miasta Kielce Tomasz Bogucki – osobisty przyjaciel Jana Glinczewskiego i długoletni współpracownik zmarłego w realizacji inicjatyw kielecko – winnickich. Podkreślił wieloletni pedagogiczny dorobek Pana Jana i jego wkład w patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży na Podolu, a także umożliwienie im kształcenia w szkołach ponadgimnazjanlych powiatu staszowskiego i Kielc, jak również studiowania na wyższych uczelniach kieleckich. Wśród uczestników pogrzebu była także delegacja z powiatu staszowskiego.

Uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej licznej delegacji staszowskiej, było wyrazem uznania i szacunku dla osoby śp. Jana Glinczewskiego, który w czasie 14-letniej współpracy z powiatem staszowskim corocznie konsekwentnie realizował kolejne projekty polegające na wzajemnych wizytach dzieci i młodzieży obydwu krajów, a także pedagogów, pracowników samorządowych oraz przedsiębiorców.

Słowo Polskie na podstawie informacji UM Kielce, zdjęcia: Jan Mazanka, 21.09.16 r.