Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Kostiuchnówce odbyło się spotkanie pokoleń „Misja+20”

W Kostiuchnówce odbyło się spotkanie pokoleń „Misja+20”

W dniach 2-19 lipca 2021r. w ramach obozu letniego „Wehikuł czasu 2021” w miejscowości Kostiuchnówka odbyło się spotkanie międzypokoleniowe „Misja+20” poświęcone 20-leciu powstania Harcerskiego Hufca „Wołyń”.

Ta Drużyna harcerska skupia w swoich szeregach wszystkie piony zuchów, harcerzy, starszych harcerzy i wędrowników z obwodu rówieńskiego.

Wspólne spotkania odbyły się niedaleko miejsc bitew, gdzie w 1915-1916 oddawali swoje życie młodzi polscy legioniści i harcerze pod dowództwem J. Piłsudskiego.

Podczas pobytu w Centrum Dialogu w Kostiuchnówce harcerze uporządkowali cmentarz wojskowy w Polskim Lasku niedaleko wsi oraz cmentarz legionowy w Wołczecku, a także uczcili pamięć polskich legionistów poległych na tych terenach. Uczestniczyli również w zajęciach z terenoznawstwa, historii, łączności, rozbijania obozu oraz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Zuchy odwiedziły także Centrum Informacyjne Rówieńskiej Elektrowni Atomowej „Polesie” w Waraszu, gdzie opowiedziano im o historii i teraźniejszości elektrowni oraz kościół i lokalne Muzeum Krajoznawcze. Z okazji 20-lecia w tym roku zapowiedziane są liczne akcje, biwaki, wycieczki, kursy, zloty, na które harcerze zapraszają swoich kolegów i przyjaciół do wspólnego świętowania.

Sergij Porowczuk za: KG RP w Łucku, 6 sierpnia 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code