Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Korosteniu wyłoniono uczestników Międzynarodowego Festiwalu Kolęd w Będzinie

W Korosteniu wyłoniono uczestników Międzynarodowego Festiwalu Kolęd w Będzinie

20 grudnia 2015 roku w Korosteniu Odbyl sie X Festiwal Polskiej Koledy na Żytomierszczyznie.

W imprezie wzięły udział zespoły artystyczne i soliści z Podola oraz Wołynia. Artyści wykonali kolędy i pastorałki w języku polskim oraz ukraińskim. Zwycięzcy Festiwalu, który jednocześnie stał się eliminacją do udziału w XXII Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks Kazimierza Szwarlika w Będzinie (diecezja sosnowiecka, woj. śląskie), pojadą w styczniu do Polski, gdzie będą dzielili scenę z artystami z Polski i Białorusi.

W holu Domu Kultury, gdzie odbyła się impreza w Korosteniu, goście mogli skosztować dań wigilijnych polskiej kuchni. Wszyscy uczestnicy X Festiwalu zostali nagrodzeni za udział dyplomami. Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta Korosteń, obwodu żytomierskiego oraz Konsul Generalny RP w Winnicy Tomasz Olejniczak.

Organizatorzy: Korostenska Rada Miasta, Zwiazek Polakow na Ukrainie w Korosteniu i Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie. X Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie odbył się pod Honorowym Patronatem burmistra Korostenia Wlodzimierza Moskalenki i Konsula Generalnego RP w Winnicy Tomasza Olejniczaka.

Słowo Polskie, na podstawie informacji Wiktorii Laskowskiej oraz Oleha Filenko, zdjęcia: Oleh Filenko, 23.12.15 r.


{morfeo 1082}

{youtube}{/youtube}