Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W konkatedrze św. Aleksandra w Kijowie odprawiono mszę w intencji ojczyzny

W konkatedrze św. Aleksandra w Kijowie odprawiono mszę w intencji ojczyzny

W kościele pod wezwaniem św. Aleksandra w Kijowie odprawiono w niedzielę mszę w intencji ojczyzny oraz Polonii i Polaków za granicą.

Po nabożeństwie w kościele odbył się koncert z okazji święta Matki Bożej Królowej Polski oraz Dnia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach uczestniczyli członkowie organizacji polskich na Ukrainie, dyplomaci oraz pracujący w tym kraju Polacy.

Uroczystości poświęcone Świętu Konstytucji zorganizowane zostały w ostatnich dniach w każdym mieście, gdzie znajdują się polskie placówki dyplomatyczne – powiedział dziennikarzom w Kijowie ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki.

Ambasador podkreślił, że Konstytucja 3 Maja jest wspólnym dorobkiem „przodków politycznych” współczesnych Polaków, Litwinów, Białorusinów i Ukraińców.

Organizatorem koncertu są Polsko-Ukraińskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Krynica” oraz Duszpasterstwo Polaków przy kościele św. Aleksandra.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, fot. Józef Wieloch, 8 maja 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code