Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W konkatedrze lubaczowskiej pojawiła się tablica ku czci śp. kardynała Mariana Jaworskiego

W konkatedrze lubaczowskiej pojawiła się tablica ku czci śp. kardynała Mariana Jaworskiego

25 lipca 2021 w konkatedrze bł.Jakuba Strzemię w Lubaczowie odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci kardynała Mariana Jaworskiego.

W latach 1984-1991 był on administratorem apostolskim archidiecezji lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie, od 1991 do 2008 pełnił funkcję metropolity lwowskiego.

Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa OFM Conv.  Homilię wygłosił biskup diecezji rzeszowskiej, wieloletni znajomy kardynała Mariana Jaworskiego. Po mszy świętej biskup emeryt diecezji charkowsko-zaporoskiej Marian Buczek, jako wieloletni współpracownik kardynała Mariana w Lubaczowie i we Lwowie, odsłonił tablicę pamiątkową w konkatedrze lubaczowskiej, obok tablicy św. Jana Pawła II.

Również po zakończeniu uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową na nowej obwodnicy w Lubaczowie, która została nazwana Aleją Kardynała Mariana Jaworskiego. Na tej alei przez biskupów, przedstawicieli rządu, polskiego parlamentu i przedstawicieli samorządu posadzono dwanaście jaworów.

Lidia Baranowska za: kmc, fot.: Grzegorz Jaworski, 8 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code