Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Kijowie z udziałem znanych wykonawców odbył się koncert z okazji Święta Konstytucji RP

W Kijowie z udziałem znanych wykonawców odbył się koncert z okazji Święta Konstytucji RP

W Kijowie, przy wsparciu Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej „Krynica” odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Informuje o tym strona internetowa prezesa „Krynicy” Stefana Wielocha:

„5 maja o godzinie 13:00 w kościele Św. Aleksandra odbyła się uroczysta Msza święta na cześć Matki Bożej i Święta Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Polskiej, w której wzięli udział Nadzwyczajny i Pełnomocny Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej Bartosz Cichocki, szef wydziału konsularnego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej Dorota Dmuchowska, inni przedstawiciele Ambasady i Konsulatu RP na Ukrainie i liczni goście.

Po Mszy św.  w konkatedrze odbył się także koncert pod tytułem >>Vivat 3 Maja<<, w którym światowej sławy tenor Mikołaj Szulak wraz z innymi wykonawcami zaprezentowali utwory polskich i ukraińskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Adama Аsnyka, Juliusza Słowackiego, Wojciecha Кilara, dzieła I. S. Bacha, Mariana Sawy i wielu innych”.

Lidia Baranowska na podstawie informacji Stefana Wielocha, 11 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code