Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Kijowie odbyło się posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego przy Prezydentach Polski i Ukrainy

W Kijowie odbyło się posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego przy Prezydentach Polski i Ukrainy

We wtorek, 11 kwietnia w Kijowie odbyło się posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy na czele z zastępcą Prezesa Administracji Prezydenta Ukrainy Konstiantyna Jeliseewa i Sekretarza Państwowego, Kierownika Administracji Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztofa Szczerskiego.

Podczas spotkania poruszono tematy bezpieczeństwa, stanu realizacji porozumień mińskich i perspektyw rozwoju sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Strona polska także wspomniała o ostatnich prowokacjach wymierzonych w polskie miejsca pamięci i konsulat w Łucku. Zwrócono uwagę na temat przebiegu śledztw oraz działań strony ukraińskiej na rzecz poprawy zabezpieczenia tych miejsc na przyszłość.

Uczestnicy posiedzenia omówili projekt Karty drogowej ds. pojednania narodów Ukrainy i Polski i uzgodnili jej podpisanie przez Prezydentów obu krajów w najbliższym czasie. Szczególną uwagę zwrócono na powstanie ukraińsko-polskiego Centrum dobrosąsiedzkiego.

Walentyna Jusupowa, 13.04.17 r.