Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Kijowie obchodzono 80. rocznicę mordu w Bykowni

W Kijowie obchodzono 80. rocznicę mordu w Bykowni

Fot. Kresy24.pl

6 października 2018 r., w siedzibie Narodowego Uniwersytetu Przyrodniczego Ukrainy w Kijowie, odbyła się w konferencja naukowa „Miejsca pamięci w polsko-ukraińskim dialogu porozumienia (80. rocznica tragedii w Bykowni)”.

Przedsięwzięcie odbyło się z inicjatywy Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, przy udziale Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy, Ambasady RP w Kijowie, Instytutu Historii Ukrainy NAN Ukrainy, Narodowego Rezerwatu Historycznego i Kulturowego „Bykowniańskie Mogiły”, Przedstawicielstwa Polskiej Akademii Nauk w Kijowie pod nazwą „Miejsca pamięci w polsko-ukraińskim dialogu porozumienia (80. rocznica tragedii w Bykowni)”.

Wystąpienia prelegentów koncentrowały się wokół multinarodowej martyrologii Bykowni, presji radzieckiego systemu totalitarnego, roli mediów oraz systemu oświaty w formowaniu pamięci.

Ambasada RP w Kijowie  reprezentowana była przez małżonkę Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie Panią Renatę Skurczyńską – Piekło, kierownika Referatu ds. Współpracy Naukowo-Oświatowej panią Emilię Jasiuk oraz pełniącego obowiązki Konsula RP pana Jacka Gocłowskiego.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 15 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code