Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W kancelarii prezydenta uznali że europejski sąd może usprawiedliwić Tymoszenko

W kancelarii prezydenta uznali że europejski sąd może usprawiedliwić Tymoszenko

Zdjęcie pobrane z vidomosti-ua.comEuropejski Trybunał Sprawiedliwości z spraw człowieka ma podstawy dla podjęcia decyzji na korzyść byłej pani premier Julii Tymoszenko i byłego ministra MSW Ukrainy Jurija Łucenki.
O tym oświadczyła kierownik urzędu z konstytucyjno-prawnej modernizacji ukraińskiego prawa  przy administracji prezydenta Maryna Stawnijczuk w wywiadzie dla „5 kanału”.
„Wydaje mi się, że problemy  tego procesu sądowego, związanego i z Tymoszenko, i z Łucenko wychodzą na systemowe problemy realizacji ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości. Ale chcę powiedzieć, że realnie te problemy  nie powstały dzisiaj”, – dodała Stawnijczuk.
Przypomnimy, że Julia Tymoszenko otrzymała pozwolenie na zamieszkanie w osobnym pokoju Kaczanowskiej kolonii ze swoją córka i matką na trzy dni.
Także ona i Jurij Łucenko wnieśli odpowiedni pozew odwoławczy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Pozew ma być rozpatrzony w trybie pilnym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code