Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W jednym z kieleckich szpitali zmarł nagle Andrzej Kozieja

W jednym z kieleckich szpitali zmarł nagle Andrzej Kozieja

Z przykrością informujemy o śmierci Naszego Przyjaciela Andrzeja Koziei, który przez wiele lat działał na rzecz umocnienia kontaktów z Polakami z Ukrainy, m. in. poprzez projekt pod nazwą Letnia Szkoła Kultury, Historii i Języka Polskiego adresowanego do rodaków z Winnicy.

Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej Andrzej Kozieja od 1983 roku był wykładowcą na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, współtworzył Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zajmował się edukacją kulturalną kielczan, zwłaszcza dzieci i młodzieży, był opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Przyjaciół Teatru i Filmu, współorganizatorem i jurorem Festiwalu Form Dokumentalnych NURT w Kielcach, pomysłodawcą Filmowych Spotkań z Historią, studenckich premier teatralnych i wielu innych, niezwykłych inicjatyw, którymi udowadniał, że w ludziach jest dobro, siła i chęć do zdobywania wiedzy.

Andrzej Kozieja zmarł 7 maja w wieku 56 lat.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Maria Kozyrska, echodnia.eu, 10.05.16 r.