Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W gronie rodaków z Podola, Wołynia i Bukowiny

W gronie rodaków z Podola, Wołynia i Bukowiny

10 grudnia członkowie Sławuckiego Związku Polaków mieli zaszczyt uczestniczyć w corocznym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polski w Winnicy.

Tradycyjne spotkanie odbyło się z udziałem Konsula Generalnego RP Tomasza Olejniczaka i jego rodziny, duchowieństwa, przedstawicieli władz regionalnych i innych zaproszonych osób z Winnickiego Okręgu Konsularnego. Świąteczną atmosferę zapewnił zespół utalentowanych dzieci „Podolski Kwiat” z Koziatyna. Młodzież zaśpiewała polskich kolęd a razem z nimi śpiewali wszyscy obecni na spotkaniu.

Już dobrą tradycją na spotkaniu Wigilijnym stała się degustacja potraw regionalnych, która na spotkaniu grudniowym w Welurze nosiła charakter adwentowy. Do przygotowania potraw dołączyły się gospodynie z kilku organizacji polskich, dodając do święta część swego serca, ciepła rodzinnego i duszy dla przygotowywania tradycyjnego dania wigilijnego.

Sławutczanie przywieźli dania rybne przygotowane w piecu, ryby smażone, gołąbki, rogaliki z makiem oraz ciasteczka z dobrymi życzeniami, bo każdy żywi nadzieje na lepszy przyszły rok.

Polska tradycja dzielenia opłatkiem łączy różnych ludzi, daje nadzieje, poczucie rodzinnego ciepła.

W imieniu wszystkich członków ZPU Oddział w Sławucie składamy podziękowanie Konsulatowi Generalnemu w Winnicy za zaproszenie nas na Polską Wigilię 2016 do Winnicy. Z okazji nadchodzących świąt życzymy wszystkiego co najlepsze. Ciepła w sercu i w każdym domu, smacznej kolacji wigilijnej, rodzinnego kolędowania.

Larysa Cybula, członkowie Sławuckiego ZPU, zdjęcia: Sergiusz Olijnyk, Łarysa Cybula, 12.12.16 r.