Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Dziecięcej Bibliotece Obwodowej w Żytomierzu pojawi się dział książki polskiej

W Dziecięcej Bibliotece Obwodowej w Żytomierzu pojawi się dział książki polskiej

Dom Polski w Żytomierzu od 2015 roku ściśle współpracuje z Obwodową Biblioteką Dziecięcą, mieszczącej się przy ulicy Puszkińskiej.

W ramach tej współpracy główne przedsięwzięcia patriotyczne dla dzieci odbywają się właśnie w sali Biblioteki. Także w ramach projektu „Lato z Domem Polskim” dzieci uczestniczyły w różnych szkoleniach i spotkaniach tematycznych, organizowanych przez pracowników Biblioteki.

4 lipca dyrektor Domu Polskiego przekazała Bibliotece około 30 dziecięcych książek w języku polskim, otrzymanych wcześniej w darze od Polskiej Biblioteki Narodowej. To utwory klasyków polskich (Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej) oraz współczesnych autorów, bajki polskie, które zainteresują licznych czytelników, elementarze języka polskiego i inne ciekawe lektury.

Dzięki wsparciu Domu Polskiego w Dziecięcej Bibliotece Obwodowej powstanie dział książki polskiej co pozwoli udostępnić literaturę polską dla szerszego grona zainteresowanych nią czytelników.

Dom Polski w Żytomierzu, 09.07.16 r.