Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Dowbyszu odbył się turniej halowej piłki nożnej poświęcony MB Fatimskiej

W Dowbyszu odbył się turniej halowej piłki nożnej poświęcony MB Fatimskiej

Źródło - CREDOJuż po raz drugi 1 maja w Dowbyszu na Żytomierszczyźnie odbył się turniej halowej piłki nożnej, poświęcony Matce Boskiej Fatimskiej.

Zwycięzcą turnieju w starszej grupie wiekowej została drużyna „Sanktuarium” (Dowbysz), drugie miejsce przypadło „Karmelowi” z Berdyczowa trzecie – żytomierskiej „Miserecordii” (parafia pw. Miłosierdzia Bożego).

Wśród młodszego eszelonu zawodników najlepszymi okazali się chłopcy z „Sanktuarium 2” (Dowbysz), drugie miejsce wywalczyli młodzi sportowcy z Romanowa.

Warto zaznaczyć, że inni uczestnicy (żytomierska „Alfa” z parafii św. Jana z Dukli, „Kambodja” z Kamienniego Brodu oraz „Energy” z Jabłonnego) też walczyli bardzo wytrwale i zasłużyli na oklaski widzów.

Organizatorzy zawodów uważają, że uprawianie sportu ma na celu trenowanie silnej woli i mocnych zasad moralnych a turniej halowej piłki nożnej MB Fatimskiej ma pokazać, że dzisiejszy sport jest mocno skomercjalizowany i potrzebuje Boga oraz chrześcijańskich wartości.

Na podstawie informacji CREDO, bwp

 

Źródło - CREDO

Obowiązkowy zestaw nagród – jak w wielkim sporcie

 

Źródło - CREDO

Młodzi sportowcy nie zapominają o modlitwie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code