Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Dowbyszu obchodzono 100-lecie objawień Matki Bożej z Fatimy

W Dowbyszu obchodzono 100-lecie objawień Matki Bożej z Fatimy

13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Mszę celebrował kanonik Wiktor Makowski, proboszcz Katedry św. Zofii w Żytomierzu. Na obchody przybyło ponad 3 tys. pielgrzymów z wielu diecezji Ukrainy.

Po Mszy świętej ulicami miasteczka  przeszła uroczysta procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej, która odwiedziła już większość diecezji ma Ukrainie.

Niespodzianką dla większości gości i pielgrzymów było zobaczyć w kościele duży ołtarz wykonany przez fachowców z Nowograda Wołyńskiego oraz przepiękny witraż wykonany przez jednego z lwowskich mistrzów. Także większość gości podziwiała, przepięknie zagospodarowane podwórko przed kościołem.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy razem zaśpiewali pieśń „Ciebie Boga wychwalamy” (Te Deum), została poświęcona figurka Matki Bożej, która powinna rozpocząć peregrynację w różnych parafiach. Proboszcz oraz kustosz parafii w Dowbyszu Waldemar Pawelec SAC, zaprosił wszystkich na uroczystość poświęcenia kościoła do Dowbysza, zaplanowaną na 17 czerwca bieżącego roku.

Na koniec  na wszystkich czekał tradycyjny gorący i smaczny bigos.

Walentyna Jusupowa, zdjęcia www.facebook.com, 18.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code