Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W dniach 19-21 sierpnia w Żytomierzu odbył się II Międzynarodowy Festiwal „Piosenny Spas”

W dniach 19-21 sierpnia w Żytomierzu odbył się II Międzynarodowy Festiwal „Piosenny Spas”

Główne nagrody w festiwalu Piosenny SpasW dnach 19-21 sierpnia w Żytomierzu odbył się II Międzynarodowy Festiwal „Piosenny Spas” im. Włodzimierza Szynkaruka.

Impreza rozpoczęła się z oficjalnego otwarcia miasteczka festiwalowego oraz pierwszego etapu kwalifikacyjnego programu konkursowego. W miejscowym parku kultury i odpoczynku zainstalowano żółty fortepian z XIX wieku, pomalowany przez żytomierskich artystów. Na tym fortepianie każdy z uczestników i gości festiwalu mógł zostawić swój autograf.

20 sierpnia na scenie żytomierskiego letniego teatru „Muszla” odbył się koncert galowy. Wśród ponad 30 uczestników jury wybrało 19 laureatów i dyplomantów w każdej z trzech nominacji – „Wykonanie pieśni estradowej”, „Pieśń autorska, poezja śpiewana” i „Konferansjer”. Zdobywcą Grand Prix Festiwalu zostało trio dziewczyn „Krasotki” z Białorusi. Koncert galowy odbył się także za udziałem gwiazd estrady i zwycięzców festiwalu.

Narodowy artysta Ukrainy Aleksander Ponomariow, który został Headlinerem Festiwalu, wręczył specjalną nagrodę – certyfikat na odbycie intensivum w swojej akademii wokalnej – najmłodszej uczestniczce Festiwalu, 15-letniej Zlacie Milenowij.

Do udziału w Festiwalu zgłosili się jak soliści tak i znane zespoły, m.in.: akademiczno-chórowa kapela „Oreja”, etno-zespół „Joryj Kłoc”, zespół „Freestyle” i „Kobza”, dziecięca formacja „Strumoczok” i inni.

21 sierpnia festiwal odbywał się w formacie maratonu i warsztatów.

Do udziału w Festiwalu zgłosili się artyści z Ukrainy i Białorusi. Impreza odbyła się przy wsparciu Ministerstwa Kultury Ukrainy, Żytomierskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Żytomierskiej Administracji Obwodowej, Żytomierskiej Rady Miejskiej i organizacji społecznej „Studencki Klub”.

Walentyna Jusupowa. Zdjęcia: http://www.zhitomir.info, 27.08.16 r.