Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W dawnym Płoskirowie startował sezon rowerowy

W dawnym Płoskirowie startował sezon rowerowy

10 kwietnia ulicami Chmielnickiego jednocześnie w zwartym szyku przejechało się ponad 300 rowerzystów na czele z prezydentem miasta Oleksandrem Symczyszynym.

Tak liczna ilość miłośników mechanicznych jednośladów zebrała się w parku im. Czekmana. Za pół godziny do początku parady rowerowej organizatorzy już widzieli, że w tym roku padnie rekord, ponieważ w poprzednie lata zbierało się najwyżej 150 osób.

Wyszliśmy naprzeciwko licznym prośbom rodziców i w tym roku nieco skróciliśmy dystans oraz minęliśmy podjazdy pod górki, oby też mniejsze dzieci mogły wziąć udział w tym przedsięwzięciu na równi z dorosłymi – mówi doradca prezydenta miasta do spraw infrastruktury rowerowej i zastępca prezesa organizacji „Masa Krytyczna” Sergiusz Tołstichin (przy okazji polonista i członek redakcji Słowa Polskiego).

Rowerzyści przejechali 10 km po mieście w asyście 6 samochodów policyjnych i karetki pomocy medycznej. Finiszowano w Dendroparku, gdzie uczestnicy w luźnej atmosferze mogli porozmawiać między sobą, zadać pytania prezydentowi miasta, oraz na końcu udać się do parku na niewielki piknik rowerowy.

Sergiusz Tolstichin, Chmielnicki, zdjęcia: Sergiusz Tołstichin, Sergiusz Ziśko, 13.04.16 r.


{morfeo 1166}

{youtube}{/youtube}