Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W dawnej ostoi polskości na Kresach wznowiono naukę języka polskiego

W dawnej ostoi polskości na Kresach wznowiono naukę języka polskiego

Nie maleje zainteresowanie nauką języka polskiego w rejonie szarogrodzkim na Ukrainie. Uczniowie uczący się języka polskiego przy Szarogrodzkiej Rejonowej Organizacji im. Jana Zamoyskiego powitali nowy rok szkolny 2015/2016.

Na uroczystościach prezes Organizacji, pan Paweł Bajdacki, w krótkim  wystąpieniu powitał serdecznie uczniów chcących  uczyć się j.polskiego i nową nauczycielkę, skierowaną przez ORPEG w Warszawie, p. Henrykę Moczałę. Wszystkim uczniom życzył sukcesów w nowym roku szkolnym.

W bieżącym roku szkolnym chęć nauki języka polskiego wyraziło ok. 150 osób. Zajęcia odbywać się będą w trzech punktach nauczania: w siedzibie Rejonowej Organizacji im. J. Zamoyskiego w Szarogrodzie i Szarogrodzkim Rejonowym Gimnazjum oraz w salce katechetycznej przy parafii w Murafie.

Na pierwszych zajęciach pojawili się uczniowie w różnym wieku i  z różnym stopniem znajomości języka. Niektórzy uczą się już czwarty rok, inni dopiero będą zaczynać. Mamy nadzieję, że wszystkim wystarczy wytrwałości i chęci do systematycznego poznawania języka przodków i zdobędą umiejętności  potrzebne do realizacji swoich planów.

Podobnie jak w ubiegłym roku, szkoła objęta jest patronatem Fundacji Wolność i Demokracja. Realizowany jest tutaj projekt „Biało-Czerwone ABC.Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”

Paweł Bajdacki, 24.09.15 r.

{morfeo 979}

{youtube}{/youtube}