Jesteś tutaj: Home » inne » W d. Płoskirowie wreszcie może powstać fabryka przetwarzania odpadów

W d. Płoskirowie wreszcie może powstać fabryka przetwarzania odpadów

Źródło - Sergiusz TolstichinW Chmielnickiej Radzie Miasta omówiono możliwość budowy fabryki z przerobu śmieci, na którą od lat z niecierpliwością czekają mieszkańcy miasta. Inwestorem może zostać polskie przedsiębiorstwo „Соntrol process”.  Szacowany koszt przerobu 1 tony śmieci będzie stanowił około 300 euro.

Prezydent miasta Oleksandr Symczyszyn spotkał się z właścicielem polskiej firmy Tomaszem Wiatrem, który zaproponować organizować kontrolę za budową, zainstalować wszystkie niezbędne urządzenia dla przerobu śmieci i nauczyć personel. Fabryka będzie zbudowana „pod klucz” z gwarancyjną i pogwarancyjną obsługą w ciągu 5 następnych od oddania do użytku lat.

Symczyszyn zaznaczył, że w ciągu pierwszego tygodnia jego pracy na tym stanowisku, otrzymał on ponad 10 ofert budowy takiej fabryki, lecz tylko Polacy wykazali się odpowiednim doświadczeniem.

Koordynator projektu „Czyste miasto” Iwan Oleksiejewiec zaznaczył, ze miasto Chmielnicki ma ten atut, iż posiada w sąsiedztwie cementownię (Kamieniec Podolski), która wg warunków europejskich ma spożywać co najmniej 50 proc. paliwa ze źródeł alternatywnych, choćby ze spalania śmieci.

Sergiusz Tolstichin, 04.12.15 r.