Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Czechach pokazano wystawę fotograficzną z obrazami mam i ich synów, którzy zginęli w czasie wojny na wschodzie Ukrainy

W Czechach pokazano wystawę fotograficzną z obrazami mam i ich synów, którzy zginęli w czasie wojny na wschodzie Ukrainy

Wystawa fotograficzna „My. Matki. Silne” została prezentowana z Pradze w Czechach.

Wystawa poświęcona kobietom z obwodu żytomierskiego, których najbardziej dotknęła rosyjska agresja na terytorium Ukrainy. Wszystkich tych kobiet łączy wspólny ból – utrata dziecka.

Wystawa składa się z 20 zdjęć kobiet, które trzymają w rękach portrety swoich synów, którzy zginęli w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Wystawa została przygotowana w celu pamięci o ich synach-bohaterach, którzy oddali swoje życie za obronę swojego kraju – Ukrainy oraz pokazać całemu światu, że na wschodzie Ukrainy toczy się wojna.

W ciągu trzech dni wystawa była pokazana w Pradze na centralnym placu, za udziałem trzech mam ukraińskich żołnierzy. Oprócz placu, wystawa była pokazana w kinie „Atlas”, gdzie był pokazany ukraiński film „Atlantyda”, reżyserii Walentego Wasianowicza.

Dużo z tych ludzi, co w tym czasie znajdowali się na placu, nie tylko Czesi, zatrzymywali się, słuchali wspomnieć tych mam, w czuwali się w ich ból. Płakali i dziękowali za ich synów, bohaterów ukraińskich, którzy stali przykładem dla innych. Organizatorzy planują przedłużyć tą wystawę. Inni placówki dyplomatyczne krajów europejskich, już wyrazili chęć przyjęcia takiej wystawy.

Walentyna Jusupowa na odstawie informacji www.zhytomyr-trend.in.ua, 8 marca 2020 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code