Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Chmielnickim odbędzie marsz w obronie tradycyjnej rodziny

W Chmielnickim odbędzie marsz w obronie tradycyjnej rodziny

Źródło: openwarsaw.pl15 maja w stolicy Centralnego Podola odbędzie się marsz w obronie tradycyjnej rodziny, uczestnicy którego zadeklarują, że Rodzina – to stworzony przez Boga związek mężczyzny i kobiety i jest najważniejszą instytucją ludzką i społeczną.

Marsz organizują organizacje religijne i społeczne miasta Chmielnickiego. W akcji wezmą wspólnie udział, wierni kościoła rzymskokatolickiego i greckokatolickiego, prawosławni i protestanci.

W marszu za tradycyjne wartości rodzinne według prognoz organizatorów weźmie udział ponad 10 tys. osób. Duża kolumna uczestników marszu, całymi rodzinami razem z dziećmi, wyruszy od rzymsko-katolickiego kościoła Chrystusa – Króla Wszechświata do kina im. Szewczenki. Podczas marszu uczestnicy będą śpiewali chrześcijańskich piosenek i wygłaszali hasła, np.: „Chmielnicki – za chrześcijańskie wartości rodzinne”, „Mocna rodzina – mocne państwo”, „Tata, mama, ja – najszczęśliwsza rodzina”.

Na placu przy kinie im. Szewczenki odbędzie się kolejna część programu: słowo zabiorą przedstawiciele miejscowych konfesji, lokalnych władz, wspólna modlitwa i koncert muzyki duchownej w wykonaniu Chóru Municypalnego i innych zespołów chrześcijańskich.

W trakcie święta będą odbywały się konkursy dla rodzin, młodzieży i dzieci. Nastolatkowie i dzieci wezmą udział w konkursie rysunków „Rodzina oczami dziecka”. Młode pary i małżeństwa, natomiast, będą mogły odnowić swoje śluby wierności i zrobić zdjęcia przy symbolicznym Łuku Małżeństwa.

W celu obrony godności rodziny podczas występów wolontariusze będą zbierali podpisy w jej obronie. Podpisane dokumenty zostaną wysłane do prezydenta miasta Chmielnickiego, przewodniczącego Administracji Obwodowej, Rady Ministrów Ukrainy, Rady Najwyższej, prezydenta Poroszenki oraz do deputowanych z grupy parlamentarnej „Za duchowość, moralność i zdrowie Ukrainy”.

– Spodziewamy się na wsparcie ludzi dobrej woli. Uważamy, że nie możemy pozostać poza wezwaniami współczesnego sekularyzowanego świata. I już mamy odpowiedź na tę moralną anarchię i bezprawie – jedyny prawdziwy instytut rodziny – pojednanie mężczyzny i kobiety, otwartego na Boską wolę w miłości i jedności – takie intencje zostały zawarte w oświadczeniu Komitetu organizacyjnego Marszu Rodziny.

Do marszu obiecują również dołączyć się miejscowi rowerzyści, którzy pojadą z tyłu kolumny.

Marsz startuje od kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata (ul. Prospekt Myru 55) o 13.00.

Sergiusz Tolstichin, credo-ua.org, 09.05.16 r.