Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Chersoniu odbyła się konferencja poświęcona Januszowi Korczakowi

W Chersoniu odbyła się konferencja poświęcona Januszowi Korczakowi

Chersońska Akademia Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli w Chersoniu zorganizowała konferencję poświęconą spuściźnie naukowej i pedagogicznej Janusza Korczaka.

Różnorodność tematyczna referatów pozwoliła przypomnieć jak wielki wkład w rozwój światowej pedagogiki wniósł Polak żydowskiego pochodzenia. Uczestnicy konferencji omawiali między innymi temat wykorzystywania wychowawczej idei Korczaka we współczesnej ukraińskiej szkole. Prezes Obwodowego Towarzystwa „Polonia” w Chersoniu, pani Rozalia Lipińska odczytała list, który przesłał uczestnikom konferencji Pan Konsul Andrzej Szmidtke z Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Odessie.

W liście Pan Konsul życzył wszystkim biorącym udział w konferencji owocnych obrad, przypominając jednocześnie jak wielkie znaczenie w wychowywaniu dzieci mają zasady partnerstwa i humanizmu, które propagował bohater konferencji.

Uczniowie Szkoły nr 16 w Chersoniu zaprezentowali krótki program artystyczny w języku polskim, a nauczyciel języka polskiego Paweł Elias, skierowany do pracy w Towarzystwie „Polonia” przez ORPEG w Warszawie wygłosił referat na temat: „Myśl pedagogiczna Janusza Korczaka w praktyce wychowawczej”.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 07.04.18 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code