Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » W centrum Moskwy pojawił się citylight ze zdjęciem Sawczenko

W centrum Moskwy pojawił się citylight ze zdjęciem Sawczenko

Źródło: www.unn.com.ua8 marca w Moskwie, na przystanku pojawił się citylight ze zdjęciem więzionej w Rosji ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko z napisem: „LIVE! ŻYJ!”. Zdjęcie po raz pierwsze pojawiło się na blogu adwokata Marka Fejgina w sieci Twitter.

3 marca sąd w rosyjskim Doniecku (obw. rostowski) przeniósł posiedzenie w sprawie Sawczenko na 9 marca bez prawa nadania więzionej Ukraince możliwości wygłoszenia mowy końcowej. W odpowiedzi na decyzję sądu Nadija Sawczenko ogłosiła suchą głodówkę.

W swoim liście, które opublikował inny adwokat Sawczenko, M. Połozow, Ukrainka zabrania wyprowadzania jej ze stanu głodówki i przeprowadzania sekcji zwłok w wypadku śmierci. Ten sam adwokat ogłosił, że przed wznowieniem posiedzenia sądu, nikt nie będzie miał prawa dostępu do Nadii.

Sąd w sprawie ukraińskiej lotniczki, deputowanej do Rady Najwyższej Nadii Sawczenko trwa od 22 września 2015 roku. Rosjanie oskarżają Sawczenko o współudział w zabójstwie rosyjskich dziennikarzy na Donbasie latem ubiegłego roku i nielegalnym przekroczeniu rosyjskiej granicy. Adwokaci i sama Sawczenko wszystkie zarzuty odrzucają.

Słowo Polskie, K.B.,  08.03.16 r.