Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » W Baranówce odbyły się rekolekcje dla ministrantów

W Baranówce odbyły się rekolekcje dla ministrantów

W dniach 30 kwietnia – 2 maja w Baranówce (obw. żytomierski) 90 młodych katolików wzięło udział w rekolekcjach dla ministrantów.

Chłopcy z Żytomierza, Cudnowa, Połonnego, Szepietówki, Czeczelnika, Szarogrodu, Polanek, Ulianówki i Baranówki, korzystając z dni wolnych w szkole, mieli okazję trochę oderwać się od szarej codzienności i za przykładem Św. Franciszka spędzić czas bliżej Boga za pośrednictwem modlitwy, rozmów z bliźnim, odpoczywając i oddychając świeżym powietrzem na przyrodzie.

Każdego dnia młodzież brała udział w Liturgii Godzin i Mszy świętej. O. Edward, główny organizator rekolekcji, przeczytał lekcje o służbie ministranta, opowiedział jak ministranci powinni zachowywać się przy Ołtarzu. Młodzież z Podola i Wołynia dowiedziała się więcej o znaczeniu gestów, używanych przez ministrantów w trakcie Mszy świętej.

Rekolekcje pozwoliły pogłębić wiedzę o służbie Bogu, poznać nowych przyjaciół i wesoło spędzić czas. W wolnym czasie nie zabrakło aktywnego odpoczynku, na przykład turnieju z piłki nożnej wśród drużyn w różnych kategoriach wiekowych.

Maksym Karpo, Iwan Jaremczuk, credo-ua.org, 06.05.16 r.