Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Annopolu polska młodzież sprząta polski cmentarz

W Annopolu polska młodzież sprząta polski cmentarz

W miejscowości Annopol rejonu sławuckiego trwa sprzątanie starego cmentarza i uporządkowanie grobów. Ale nie siłami służb komunalnych, a dzięki wolontariuszom z polskiego miasta Jawor.

Od 8 do 18 lipca jedenastu wolontariuszy porządkowało groby na miejscowym polskim cmentarzu. Jak podkreślił szef misji wolontariatu Mariusz Barański, takie akcje prowadzi osobiście  już trzeci rok, natomiast inne polskie społeczności już od dziesięciu lat przyjeżdżają na Ukrainę i  organizują sprzątanie na grobach swoich przodków.

„Cieszymy się z tej dobrej wiadomości i dziękujemy serdecznie młodym ludziom, którzy nie pozostali obojętni do pamięci swoich przodków. Zawsze będziemy wspierać takie posunięcia, pomagać materiałami i wszystkim, czego będą potrzebowali” – powiedziała Przewodnicząca Annopolskiej Rady Wiejskiej Małgorzata Medwediuk. Przewodniczący Rady Rejonowej Pan Anatolij Radzywyluk razem z Panią Małgorzatą zaopiekowały się wolontariuszami.

Obecną akcję zorganizowano przez Fundację Studio Wschód i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu pod patronatem TVP Wrocław (Telewizja Polska Wrocław).

Lidia Baranowska, Franciszek Miciński, fot.: ye.ua, 13 lipca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code