Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » „VOŁOSI” dali z siebie wszystko w Chmielnickim

„VOŁOSI” dali z siebie wszystko w Chmielnickim

W dawnym Płoskirowie miejscową publiczność cieszył wspaniałym autentycznym brzmieniem muzyki rodem z Tatr znany polski zespół „VOŁOSI”.

Sala Domu Kultury, gdzie odbył się koncert, ledwo zmieściła wszystkich chętnych, a brawa po koncercie nie ustawały jeszcze przez długi czas.

Zespół „VOŁOSI” wyróżnia się wśród innych na europejskiej scenie muzycznej. Występował w wielu krajach Europy i świata, także na Ukrainie. Ich koncert w Winnicy, który odbył się rok temu, przyjęto z wielkim entuzjazmem przez publiczność.

Na koncert zespołu „VOŁOSI” zjechali  się miłośnicy muzyki z różnych miast obwodu chmielnickiego: Starokostantynowa, Kamieńca Podolskiego, a nawet z innych obwodów Ukrainy: winnickiego, czerniowieckiego i odeskiego. Na uroczystość przybyli również Konsul Generalny RP w Winnicy Tomasz Olejniczak oraz wicekonsul Wojciech Mrozowski.

Po krótkim wstępie, muzycy od razu, jak to się mówi „uderzyli po strunach” i już z pierwszych akordów rozruszali publiczność.

Jedna melodia zmieniała się inną, obrywane od aktywnej i emocjonalnej gry struny ze smyczków, a czasami i same smyczki, rozlatywały się w różne boki, lecz muzyka nawet nie myślała by zamilknąć.

Godzina koncertu minęła bardzo szybko, a rozweselona publiczność kilka razy wywoływała muzyków „na bis”.

Głównymi organizatorami imprezy z udziałem zespołu „VOŁOSI” w Chmielnickim, były Polsko-Ukraińskie Centrum „Podole”, samorządowiec Ihor Melnyczuk oraz Konsulat Generalny RP w Winnicy.

Sergiusz Tolstichin, 07.03.16 r.