Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » VIII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

VIII Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku zaprasza dzieci i młodzież do udziału w VIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 21 lat.  Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do rozwijania kreatywności, artystycznej wrażliwości oraz promowanie twórczości Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.

25 lutego 2017 roku VIII. edycję konkursu zakończy Finałowa Gala w Turku, połączona  z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej. Konkurs podzielono na trzy artystyczne kategorie: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).

Edycja fotograficzna

Na konkurs są przyjmowane prace fotograficzne w formacie 20×30 cm, wykonane wyłącznie na papierze fotograficznym oraz bezwarunkowo zapisane w formie elektronicznej na płycie DVD,

Tematyka prac:

– Kapliczki i krzyże przydrożne,
– Moja Mama, Mój Tata,
– Taniec,
– Polska, Moja Ojczyzna,
– Światowe Dni Młodzieży 2016.

Edycja plastyczna

Na konkurs można przesyłać prace wykonane w jednej z technik plastycznych: malarstwo na papierze, rysunek, collage, grafika, wyklejanie, w formacie A4 (210×297 mm).

Uwaga! Organizatorzy proszą, by nie przysyłać prac: wyklejanych watą, zapałkami, plasteliną, ani oprawionych. Prace w innym formacie niż ww. nie będą brały udziału w konkursie.

Tematyka prac:

Matka Boża z Jasnej Góry (300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu),
Matka Boża Fatimska (100-lecie Objawień Fatimskich),
Moja Mama, Mój Tata,
Polska Moja Ojczyzna,
Światowe Dni Młodzieży 2016.

Termin nadsyłania prac plastyczne i fotograficznych upływa 30 grudnia 2016 roku.

Przesłuchania edycji recytatorskiej odbędą się przed południem 25 lutego 2017 roku, w dniu Finałowej Gali.

Dla laureatów są przygotowywane atrakcyjne nagrody mi. in. weekendowy pobyt w Brukseli dla 4 laureatów, monety i banknoty kolekcjonerskie, nagrody książkowe, aparaty fotograficzne, tablety, pobyty weekendowe w 4- i 5-gwiazdkowych hotelach z wyżywieniem w pięknych zakątkach Polski.

Będą też nagrody od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka po raz pierwszy został zorganizowany w 2009 roku z inicjatywy Macieja Koniecznego.

Celem jest pokazanie, że twórczość artystyczna jest doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu, służy rozwojowi osobowości dzieci i młodzieży, a także umożliwia odkrywanie talentów wśród niepełnosprawnych i dzieci z biednych rodzin.

Przez 7 lat udział w konkursie wzięło blisko 9 tysięcy uczestników z Polski, Libanu, Norwegii, Anglii, Litwy, Ukrainy Niemiec, Czech, Stanów Zjednoczonych, Włoch i Australii.

Dotychczasowe edycje pokazały, że konkurs dociera do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz podopiecznych świetlic terapeutycznych i ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości.

>>>> Regulamin FOTO <<<<

>>>> Regulamin PLASTYKA <<<<

>>>> Regulamin RECYTACJA <<<<

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.civitaschristianaturek.eu.

Maciej Konieczny
Dyrektor Międzynarodowego Konkursu Artystycznego
im. Włodzimierza Pietrzaka
________________________________________________

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”
Rada Oddziału w Turku
ul. Kolska Szosa 10/21
62-701 Turek
woj. wielkopolskie
POLSKA
e-mail: [email protected]
www.civitaschristianaturek.eu