Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ustalono datę przekazania wiernym kijowskiego kościoła św. Mikołaja

Ustalono datę przekazania wiernym kijowskiego kościoła św. Mikołaja

Fot. Hromadske

Według stanu na 6 listopada 2021 doszło do porozumienia pomiędzy parafią św. Mikołaja w Kijowie a Ministerstwem Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy. Kościół ma przejść do użytku parafii 1 czerwca 2022 roku.

Organizacja i przeprowadzenie prac zabezpieczających w kościele odbywają się zgodnie z  uzgodnionym harmonogramem . Zakończenie prac przewidziane jest w terminie 6 miesięcy od daty podpisania umowy.

Strony uzgodniły, że Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy w ramach swoich kompetencji zapewni dla Narodowego Domu Muzyki Organowej i Kameralnej  sale do prób i  koncertów w innej lokalizacji oraz przeniesienia w trybie ustawowym Narodowego Domu Muzyki Organowej i Kameralnej do innych odpowiednich pomieszczeń w terminie do 1 czerwca 2022 r.

Strony umówiły się, że Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy przyczyni się do zgodnego z prawem przekazania do stałego użytku społeczności religijnej pomieszczenia kościoła po zakończeniu prac zabezpieczających, ale nie później niż 1 czerwca 2022 r.

Oznacza to, że 1 czerwca przyszłego roku ma zostać decydującą datą w historii legendarnego kościoła św. Mikołaja. To będzie dzień, w którym dzięki staraniom wielu wiernych zostanie ostatecznie przywrócona historyczna sprawiedliwość i chrześcijańska świątynia powróci na łono Kościoła.

Wcześniej Słowo Polskie informowało o pożarze, który pojawił się w organach, zbudowanych w czasach radzieckich i użytkowanym przez zespół pracowników Domu Organowego.

Lidia Baranowska za: kmc, mw, 13 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code