Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Uruchomiono nowe połączenie autobusowe pomiędzy Chmielnickim a Bydgoszczą

Uruchomiono nowe połączenie autobusowe pomiędzy Chmielnickim a Bydgoszczą

Zaczynając od końca września września mieszkańcy Chmielnickiego mogą korzystać z nowego połączenie autobusowego, które zostało nawiązane pomiędzy ich miastem a polską Bydgoszczą.

Pierwszych 35 pasażerów nowego rejsu wyjechało do Polski w niedzielę. Część z nich zmierzała do Krakowa, inni do Opola i Wrocławia, jeszcze inni – aż do Bydgoszczy, leżącej na Kujawach w północnej Polsce. Uroczyste pożegnanie odbyło się z udziałem deputowanych do Rady Miasta oraz członków polskich organizacji społecznych dawnego Płoskirowa, którzy zapewne też w przyszłości skorzystają z tej bardzo wygodnej oferty wyjazdu do kraju przodków.

Inicjatorem utworzenia bezpośredniego połączenia pomiędzy Chmielnickim a Polską był młody biznesmen polskiego pochodzenia Władysław Kowalski, który po upewnieniu się, że popyt na usługi przewozowe do tego kraju utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, zainwestował w komfortowy autobus Neoplan, wyposażony w TV, Wi-Fi oraz klimatyzację.

Na początku rejsy z Chmielnickiego do Polski będą odbywały się raz w tygodniu – co niedzielę o godzinie 07.00. We wtorek autobus będzie tą samą drogą przez Poznań, Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Przemyśl oraz Lwów wracał do Chmielnickiego. W niedalekiej przyszłości planowane jest zwiększenie ilości rejsów do trzech w tygodniu (także w środę i piątek).

 

Trasa i rozkład jazdy połączenia autobusowego Chmielnicki-Bydgoszcz

Więcej informacji na www.lux-reisen.com

Franciszek Miciński

GK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code