Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Urodziny biało-czerwonej

Urodziny biało-czerwonej

Dzieci z sobotnio-niedzielnej szkółki działającej przy Chmielnickim Miejskim Związku Polakòw wzięli udział w projekcie „Urodziny biało-czerwonej” organizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska.

Realizacja projektu polegała na malowaniu pocztówek urodzinowych dla Polski, kraju przodków wielu mieszkańców Podola, która w tym roku obchodzi 100- rocznicę odzyskania Niepodległości.

Do wykonania pocztówek dzieci przystąpiły z entuzjazmem , na różne sposoby zdobiąc pocztówki. Siostrzyczki Michalec na swój sposób zrozumiały to zadanie i razem z mamą namalowały dla Niepodległej zwykłe prezenty urodzinowe – tort i kwiaty. Mały Michał przedstawił dzieci śpiewających Polsce „Sto lat!” , uczeń szkoły malarskiej Zacharij Sawośko oraz uczennica szkółki Iwanka Romanowa malowali bardzo artystyczne obrazy na jednym przedstawiono nawet portret Józefa Piłsudskiego.

Najbardziej kreatywnym okazał się Dmytro Zagomuła, który na pocztówce wykonał kolaż z wyciętych z czasopisma zabytków polskich, nie zabrakło na jego pracy ròwnież polskiego godła państwowego oraz kotylionu. Po zakończeniu zajęć  dzieci ze wzruszeniem prezentowały swoje arcydzieła, cieszyły się, że w tak miły sposób mogły wziąć udział w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Ojczyznę ich przodków. Dalej pocztòwki powędrują do Polski i będą wręczone przedstawicielom władz Polski.

Chmielnicki Miejski ZPU, 23 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code